Šťastie naše ne/konečné

Autor: Valéria Dobronivská | 11.9.2019 o 10:40 | (upravené 11.9.2019 o 12:31) Karma článku: 1,42 | Prečítané:  337x

Láska, šťastie, úcta, harmónia nemôžu byť len slová, naše rozhodnutia, či už správne, alebo nesprávne určujú naše osudy, preto vždy buďte na pozore.

 

Šťastie naše ne/konečné...

 

 

Rodič sa musí veľakrát v živote obetovať pre svoje deti. To deti v detskom veku ešte nechápu, pochopia až keď sa tiež stanú rodičmi. Niekto to zvládne na jednotku a ďalší ostáva celý život ten malý, rozmaznaný “mamin maznáčik“. A tu nastáva situácia, ktorá je nebezpečná pre každý vzťah, lebo zdravý partnerský vzťah nemôže byť trojuholník. Keď deti odrastú, vydajú sa svojou cestou, múdry rodič bude len z diaľky sledovať ako sa ich životy vyvíjajú. Vždy sme tu pre svoje deti, keď im treba pomôcť, alebo ich požiadame o pomoc, keď niečo nezvládame, ale všetko s mierou.

Veľká je zodpovednosť nás, žien, koho si vyberieme za otca svojich detí. Určite mi veľa žien dá za pravdu, keď poviem, že s dnešným rozumom by celkom iste konali inak. Láska je slepá a hluchá, ale oproti celému životu netrvá dlho. Šťastný je ten človek, ktorý si môže povedať, že môj životný partner je môj najlepší priateľ. Lebo láska sa pominie, ale priateľstvo ostáva a s tým aj pochopenie, ochota pomôcť, spolu tvoriť veci, spolu sa smiať a spolu plakať, keď to život tak určí.

Pre svoje deti sme vzorom, možno nie vždy dobrým, ale bezpochyby dieťa si z rodičovského domu odnesie veľmi veľa, či už zvyky, názory alebo celkový postoj k životu. Len dieťa ktoré vyrastalo v harmonickej rodine, bez hádok, bitiek, osočovania, bude schopné vytvoriť si podobné harmonické ovzdušie vo svojej budúcej rodine.

Žijeme v uponáhľanej dobe, všetko sa zrýchľuje, aj vzťahy. V minulosti mladý muž dvoril svojej vyvolenej rok, možno aj dva, dnes po prvom rande sa mládež zrazu ocitne niekde, kde by možno ani tak veľmi nechceli byť, ale to by nebolo „trendy“ .

Možno si teraz poviete, aké staromódne názory, ale verte mi, s pribúdajúcim časom to tiež budete takto cítiť. Dovoľte, aby sa všetko vyvíjalo , lebo vždy všetko sa vyvíja, aj vzťahy, aj názory, čo sa nám dnes páči, zajtra už nemusí. Doprajte svojím deťom šťastné detstvo, ktoré zabezpečíte len tak, že si vyberiete toho správneho partnera, ktorého poznáte dosť dobre nato, aby ste mu zverili do rúk svoje životy.

Niekedy sa stane, že pri stretnutí s niekým pocítite také zvláštne puto, akoby ste sa poznali od veky vekov, hoci sa vidíte prvýkrát. Tak tento človek bude pre vás ten pravý. Tak len trpezlivosť a nezbabrite to, prajem vám aby ste všetci stretli toho pravého.

 

/dob/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo musí Kiska vysvetľovať a kto je kto vo video kauze

Vysvetlenie žiadajú opoziční lídri.

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Ako chcel Kočner cez Bödöra oblafnúť Haščáka a získať časť Markízy

Mal plán, ako získať podiel v televízii, keď ju kúpi Penta.

Dobré ráno

Dobré ráno: Opozícia by mohla poskladať vládu aj bez PS/Spolu

Liberáli a konzervatívci. Čo sa môže stať po voľbách.


Už ste čítali?